General Motors Eiropā 2009. gada otrajā ceturksnī Eiropā pārdod 471 823 automašīnas

Chevrolet Cruze

 

•·         Opel pārdošanas apjomi Vācijā pieauguši par 45%, Chevrolet - par 43%

•·         Valdības programmas jaunu auto iegādei palīdz kompensēt ekonomiskās krīzes ietekmi

•·         Opel Insignia, Eiropas Gada Auto 2009, joprojām ļoti pieprasīta

•·         Opel un Chevrolet Eiropā saglabā savu tirgus daļu

 

Cīrihe. General Motors (GM) automašīnu pārdošanas apjoms Eiropā 2009. gada otrajā ceturksnī sasniedzis 471 823* vienību, kas veido 9,2% no kopējā Eiropas autotirgus apjoma. Sakarā ar smagāko ekonomisko krīzi kopš Lielās depresijas laikiem, kas stipri ietekmē autobūves biznesu, GM pārdošanas apjoms šajā reģionā samazinājies par 20%, kamēr kopējais kritums Eiropā visā nozarē ir 18%.

 

Šogad no aprīļa līdz jūnijam reģionā pārdotas 347 330 Opel  automašīnas, tas ir 6,8% no kopējā tirgus apjoma. Opel pārdošanas apjoms Vācijā otrajā ceturksnī pieaudzis par 45%; šis ir labākais Opel ceturkšņa sasniegums kopš 2000. gada, un to veicinājusi Vācijas valdības ieviestā mašīnu nomaiņas programma. Otrajā ceturksnī Vācijā Opel Corsa bija līderis savā segmentā.

 

Chevrolet otrajā ceturksnī Eiropā pārdevis 115 526 automašīnas, sasniedzot tirgus daļu  2,3% - lielāku, nekā jebkad agrāk. Chevrolet uzrādījis iespaidīgu pārdošanas apjomu pieaugumu Vācijā  (+45%), Francijā (+102%) un Turcijā (+120%).

 

2009. gada pirmajā pusē GM pārdeva Eiropā 878 641 mašīnu, kas veido 9,1% no kopējā Eiropas autotirgus. Vācijā šī gada pirmajos sešos mēnešos Opel pārdošanas apjomi pieauga par 27 %, bet Chevrolet - par 41 %; līdz ar to GM grupas kopējie pārdošanas apjomi Eiropā ir augstākie kopš 2001. gada  (2001.gadā - 210 828 mašīnas). Opel/Vauxhall Insignia, Eiropas Gada auto 2009, joprojām ir ļoti pieprasīta: šī gada pirmajā pusē pārdots 86 350 mašīnu, un līdz ar to Insignia ir otrā Eiropā visvairāk pārdotā vidējās klases automašīna. Arī Opel Meriva ir sava segmenta līderis pēc pārdošanas apjomiem.

 

Jūnijā GM Europe kopā  pārdevis 166 824 automašīnas. Opel Vācijā uzstādīja jūnija pārdošanas apjomu rekordu kopš 1999. gada - tie pieauga par 52%, kas veido 9,2% no kopējā Vācijas jaunu auto tirdzniecības apjoma. Savukārt Chevrolet pārdošanas apjomi jūnijā pieauga par 61% - vairāk nekā jebkad agrāk vienā mēnesī visā zīmola vēsturē. "Šie reģistrācijas dati, šķiet, liecina, ka dažos tirgos krīzes zemākais līmenis jau ir aiz muguras. Stimulēšanas programmas, piemēram, automašīnu nomaiņas programma Vācijā, ir labs piemērs, kā valsts palīdz kompensēt globālās ekonomiskās krīzes ietekmi," saka Brents Djūers (Brent Dewar), GM Europe viceprezidents pārdošanas, mārketinga un pēcpārdošanas servisa jautājumos.

 

"Protams, ka nozare droši vien tikai pēc dažiem gadiem atgriezīsies 2007. gada līmenī, jo globālās ekonomiskās krīzes dēļ sastopamies ar nepieredzētām ekonomiskām grūtībām, taču mēs intensīvi uzlabojam savu mazumtirdzniecības tīklu - cīnāmies par katru klientu un cenšamies pēc iespējas veiksmīgāk organizēt biznesu šajā grūtajā laikā," uzsver Djūers. "Mums ir vairāki jaunumi, piemēram, Opel Insignia, Eiropas Gada auto 2009, un Chevrolet Cruze. Turpināsim pēc iespējas rūpīgāk vadīt ražošanu un regulēt izmaksas, vienlaikus pārliecinoši virzot tirgū savas automašīnas."

 

Latvijā neskatoties uz jaunu auto tirdzniecības sarukumu, Opel guvis ļoti labus panākumus  24 stundu pārdošanas akcijas laikā  - tās ietvaros 5. un 6.jūnijā pārdotas 22 jaunas Opel automašīnas. Pieprasīti bijuši ekonomiskie Opel Astra un Corsa modeļi; joprojām ir pastiprināta interese par Opel Insignia.

 

 

About GM: General Motors Corp., one of the world's largest automakers, was founded in 1908, and today manufactures cars and trucks in 34 countries.  With its global headquarters in Detroit, GM employs 235,000 people in every major region of the world, and sells and services vehicles in some 140 countries.  In 2008, GM sold 8.35 million cars and trucks globally under the following brands:  Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, GM Daewoo, Holden, Hummer, Opel, Pontiac, Saab, Saturn, Vauxhall and Wuling.  GM's largest national market is the United States, followed by China, Brazil, the United Kingdom, Canada, Russia and Germany. In Europe, GM sells its vehicles in over 40 markets. It operates 10 vehicle-production and assembly facilities in seven countries and employs about 50,000 people. More information on GM can be found at http://media.gmeurope.com and http://www.gmeurope.com. GM Europe executive blog at http://drivingconversations.com.

 

Attachments

4074 General Motors Eiropas pa (DOC)

Photo

Photos