Arşiv : 2008

Haber

GENERAL MOTORS EUROPE VE IBERDROLA, BİR FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI BAŞLATMAK ÜZERE ANLAŞMA İMZALADI.

2008-12-19

• General Motors Europe ve Iberdrola arasındaki işbirliği, elektrikli otomobillerin geliştirilmesini ilerletmek konusunda her iki şirketin ilgi ve isteğini yansıtmaktadır. Bu tip bir uygulamanın yüksek hacimli üretimde başarılması, taşımacılık alanında enerji çeşitliliği yaratarak çevrenin korunmasına büyük katkılar sağlayacaktır.

• Bu anlaşma, Iberdrola’dan İspanya İş Ağı Direktörü Javier Villalba ile General Motors Europe’tan Ürün Planlama Başkan Yardımcısı Jamal El-Hout tarafından imzalanmıştır.

AvtoTor Adds Capacity for 50,000 Chevrolets for Russia

2008-11-21

• New CKD line at Kaliningrad plant
• GM Number One foreign car-maker in Russia with 11% market share

 

GM 2008 Paris Motor Show’da

2008-12-04

Sekiz Prömiyer artı Çevreci Teknolojiler

• 5 Dünya Prömiyeri:
o Chevrolet Cruze
o Chevrolet Orlando
o Opel/Vauxhall Insignia
o Opel/Vauxhall Insignia ecoFLEX
o Saab 9-X Air konsepti
• 3 Avrupa Prömiyeri:
o Chevrolet Volt
o Chevrolet Camaro
o Cadillac CTS Spor Wagon
• GM Forumu:
o Şimdiki ve gelecekteki çevreci teknolojiler


 

GM YÜZÜNCÜ YILDÖNÜMÜNDE BAŞARILI BİR GELECEK ÜZERİNE ODAKLANMAKTA...

2008-12-04

DETROIT – Eylül – 16, 2008 — GM ilk 100 yılını ikonik markaların mirasları ve teknolojik gelişmelerle tamamladı, şirket tasarım ve yenilikte dünya çapında bir lider olarak yeni yüzyıla girdi.

 

GM Yeni Kompakt Otomobili için ilave 500 Milyon $ Yatırım Yaptığını Duyurdu

2008-09-09

Yeni Chevrolet Cruze Kuzey Amerika Pazarı için Ohio Lodrstown fabrikasında üretilecek
Lordstown, OHIO – General Motors Başkanı Rick Wagoner, bugün şirketin yepyeni global bir kompakt otomobil olan Chevrolet Cruze’un üretimi için ABD’de 500 milyon $’dan fazla yatırım yapacağını duyurdu. Bu belirtilen miktar Chevrolet Cruze’ün geliştirilmesi için harcanan bütçeye ilave olarak planlanmıştır. Bu yepyeni otomobil Kuzey Amerika pazarı için Ohio Lordstown fabrikasında üretilecek. Chevrolet Cruze Ekim ayında Paris ve İstanbul Otomobil Fuarları’nda resmi olarak tanıtılacak

GM Daha Temiz geleceğe doğru yol almaya devam ediyor...!

2008-08-13

GM, Avrupa’da çevresel ilkleri sunma bakımından sağlam bir geleneğe sahip. Emisyonları azaltan ve enerji çeşitliliğini geliştiren bir dizi teknoloji ile çevreye katkı sağlayan GM, bu çözümlerin müşteri tarafından kullanılabilir olması konusunda da büyük özen gösteriyor.

Republic of Uzbekistan President Visits GM’s Korea Operations

2008-02-26

- GM and UzAvtoSanoat move closer to GM-Uzbekistan joint venture

- Mid-term potential to build 250,000 Chevrolets per year in Uzbekistan

 

OPEL ve CHEVROLET MÜŞTERİLERİNE

2008-01-30

Tüketici kredilerinde öncü finans şirketi olan Koçfinans, işbirliği yaptığı markalar arasına GM Türkiye’yi de kattı. Araç almak isteyen ve “Opel, Chevrolet ve Saab”markalarından birini tercih edenler Koçfinans’tan evraksız, kefilsiz hem de 10 dakikada kredi alabilecekler.

 

General Motors (GM)

2008-01-30

• GM; Avrupa’da 2,182,000 adet satış ile tüm zamanların rekorunu kırdı, pazar payı % 9.5 oranına yükseldi.

• GM; 2006 satış rakamını 179,000 adet aşarak Avrupa otomobil endüstrisinde en yüksek satış hacmi artışını gerçekleştirdi.

• GM, Rusya’da satışlarını iki misline çıkarttı, pazar payı
% 9.6’ya yükseldi.

• Opel/Vauxhall satışları % 4.3, Chevrolet % 33.6 ve Cadillac % 30.9 oranında arttı.

• Chevrolet Türkiye'de 2007 yılında düzen pazara rağmen satışlarını artıran ender markalardan birisi oldu. Chevrolet Türkiye'de Captiva satışlarını 2007 yılında bir önceki yıla göre % 322 artırarak 1,864 adete ulaştırdı.Chevrolet 2007 yılında 700 adet LPG dönüşümlü araç satışına ulaştı ve bu rakam benzinli araç satışlarında % 23 oranına ulaştı.

 

GM Yarının Çevreci otomobillerini üretme konusunda iddialı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor...!

2008-01-30

GM’nin çevre koruma stratejisi kısa vadede CO2 emisyonunu azaltmak ve uzun vadede yeni teknolojiler üretmektir. Amaç müşterilere çeşitli enerji kaynaklarını kullanabilen araçlar sunmaktan geçer. Bu yaklaşım, elektrikle çalışan araçların geliştirilmesini, fosil atıklarını ortadan kaldırma çabalarını, dizel ve benzinli motorların verimlerini artırmayı içermektedir. GM Avrupa tek başına sadece önümüzdeki beş yılda yeni motorlar ve şanzımanlara 700 milyon avro yatırım yapacak. Bu çalışmalar bize GM’in çevre koruma girişimimizin çok yönlülüğünü simgeliyor.