Streszczenie Saab przedstawia nową, studyjną wersję 9-3 Sport – Hatch Concept

Przedstawiając na tegorocznych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie studyjny model 9-3 Sport-Hatch Concept Saab potwierdza zamiar wejścia w nowy segment rynku.

Ta przyciągająca wzrok pięciodrzwiowa konstrukcja mieszcząca czterech pasażerów, o osiągach zaspokajających potrzeby miłośników dynamicznej jazdy i szeregu innowacyjnych rozwiązań w zakresie przewożenia bagażu, rzuca wyzwanie tradycyjnemu podziałowi na hatchback i kombi. Auto zaprojektowano z myślą o klientach preferujących aktywny styl życia i wypady za miasto, którzy oczekują pojazdu łączącego sportową dynamikę z uniwersalnością zastosowania.

9-3 Sport Hatch Concept napędza dwulitrowy benzynowy silnik turbo o mocy 250 KM, którą przekazuje przez automatyczną skrzynię biegów Saab Sentronic. Obniżone zawieszenie i 20-calowe koła to kolejne elementy gwarantujące autu osiągi na miarę jego uderzającej sylwetki.

Saab zamierza odnieść swój pierwszy sukces w segmencie kombi klasy średniej oferując auto specyficzne i wyróżniające się - hatchbacka o kształtach i proporcjach nawiązujących do klasycznej serii Saab 900. Równocześnie jest to twórcze nawiązanie do sportowych tradycji kombi serii 9-5.

Linie nadwozia i stylistyka wnętrza auta nawiązują do studyjnej wersji Saaba 9-3X, 'cross-over coupé' zaprezentowanego w ubiegłym roku, i produkowanego obecnie 9-3 SportSedana. Zaskakująca uniwersalność użytkowa tego modelu to realizacja koncepcji „empatycznej funkcjonalności”.

Najważniejsze cechy nowego modelu to:

Śmiałe akcenty stylistyczne nawiązujące do modelu studyjnego Saab 9-3X 'cross-over coupé'
Kompaktowe nadwozie osadzone na sportowym zawieszeniu wzbogaconym o system wspomagający Saab ReAxs
Kabina mieszcząca czterech pasażerów, zdefiniowana przez charakterystyczny, centralny motyw „wolnej przestrzeni” między przednimi i tylnymi fotelami
Dostęp do informacji poprzez ekran sterowany dotykowo
Szklany dach i ukryte punkty mocowania bagażu w celu wyeliminowania relingów dachowych
Sterowana elektrycznie klapa bagażnika, wyposażona w nowatorski, zintegrowany bagażnik rowerowy
Dodatkowy schowek pod podłogą bagażnika

„Tak jak 9-3X łączy w sobie cechy coupé i samochodu off-road, tak Sport-Hatch to rodzaj pomostu między hatchbackiem a kombi” – mówi Michael Mauer. „Takiego właśnie produktu oczekuje się od Saaba. Nasi klienci wkrótce będą mogli nabyć samochód bardzo zbliżony do pokazanego projektu”, dodaje.

Saab 9-3 Sport-Hatch Concept to najnowszy oręż w największej ofensywie nowych produktów w historii Saaba. Po premierze wielofunkcyjnego studium 9X we Frankfurcie dwa lata temu, w ubiegłym roku na salonie w Detroit Saab przedstawił projekt 9-3X, a we wrześniu wprowadził do sprzedaży całkowicie nowy model: 9-3 SportSedan. Tej jesieni na rynku pojawił się kabriolet 9-3, a latem przyszłego roku na rynek północnoamerykański Saab zamierza wprowadzić model 9-2 z napędem na cztery koła.

KONTAKT:
Przemyslaw Byszewski
PR Director
General Motors Poland Sp. z o.o.
Phone: +48 22 606 16 08
przemyslaw.byszewski@pl.gm.com

Zdjęcia

Zdjęć