Nick Reilly będzie prowadzić działania Opla/Vauxhalla

Poszukiwania nowego dyrektora generalnego w toku

DETROIT - Nick Reilly, wiceprezes wykonawczy i prezes GM ds. działań międzynarodowych w trybie natychmiastowym przejmie odpowiedzialność za działania Opla/Vauxhalla w Europie na czas poszukiwania nowego dyrektora generalnego.

Reilly, posiadający ogromne doświadczenie związane z Europą i markami Opel i Vauxhall, wspomoże europejskie kierownictwo w prowadzeniu działalności i nadzorować będzie tworzenie strategii pozycjonowania marek Opel/Vauxhall. Reilly zachowa ogólny kierownictwo działań międzynarodowych GM prowadzonych z Szanghaju w Chinach, jednak codzienna działalność różnych zależnych spółek międzynarodowych jego organizacji prowadzona będzie przez odpowiednich krajowych dyrektorów zarządzających w czasie jego pracy w Europie.

„Jak zapowiedzieliśmy w ubiegły wtorek, Opel/Vauxhall pozostanie w pełni zintegrowanym członkiem nowej rodziny GM, co stanowi decyzję leżącą w najlepszym interesie marek Opel/Vauxhall, ich klientów, pracowników, innych stron zainteresowanych oraz GM," powiedział Fritz Henderson, prezes i dyrektor generalny GM. „Dzięki wielkiej znajomości marek Opel i Vauxhall Nick jest osobą odpowiednią do przeprowadzenia tych zmian i prowadzenia działań na rzecz jak najszybszej normalizacji działalności."    

Hans Demant, wiceprezes GM Europe i dyrektor zarządzający Adam Opel GmbH, zachowa wiodącą rolę w Zarządzie Opla i współpracować będzie z Reillym w okresie przejściowym.

###

Biografia Davida N. (Nicka) Reilly'ego

Wiceprezes wykonawczy GM,
Prezes ds. operacji międzynarodowych GM

Nick Reilly powołany został na stanowisko wiceprezesa wykonawczego GM i prezesa ds. operacji międzynarodowych (GMIO) od dnia 10 lipca 2009 r. Prowadząc działania z Szanghaju w Chinach, pozostaje on również prezesem GM Daewoo Auto and Technology Company (GMDAT) oraz Shanghai GM (SGM).

Reilly pełni funkcję wiceprezesa grupy GM i prezesa GM regionu Azji i Pacyfiku od 1 lipca 2006 r.

Reilly rozpoczął karierę w GM w roku 1975 w ówczesnym oddziale Detroit Diesel Allison Division w Wielkiej Brytanii. Między rokiem 1978 a 1984 pełnił on szereg funkcji w General Motors w Belgii, USA i Meksyku.

Po powrocie do Anglii zajął stanowisko managera ds. operacji ogólnych i usług posprzedażnych w Vauxhall Motors. W późniejszym okresie zajmował on w firmie Vauxhall stanowisko managera ds. zakupów, a w roku 1986 mianowany został na stanowisko dyrektora spółki.

W roku 1987 Reilly mianowany został na stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych oraz członka rady nadzorczej spółki joint venture GM IBC i Isuzu z siedzibą w Luton w Anglii. W roku 1990 powołany został na stanowisko dyrektora ds. produkcji w zakładzie Vauxhall w Ellesmere Port. Cztery lata później został wiceprezesem ds. jakości i niezawodności General Motors Europe z siedzibą w Zurychu w Szwajcarii, jak również został członkiem Rady Strategicznej GM Europe.

W roku 1996 powrócił do Wielkiej Brytanii jako prezes i dyrektor zarządzający marki Vauxhall, a w roku 1997 mianowany został na stanowisko wiceprezesa GM. W roku 2001 Reilly powrócił do Zurychu w Szwajcarii jako wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i usług posprzedażnych GM Europe, skąd przeniesiony został do Korei celem nadzorowania zespołu ds. transformacji GM na czas tworzenia GM Daewoo od początku stycznia 2002 roku. W październiku 2002 roku, z chwilą utworzenia spółki, objął on obowiązki prezesa i dyrektora wykonawczego GMDAT.

Urodzony w Wielkiej Brytanii, Reilly ukończył studia na Uniwersytecie Cambridge. W roku 2000 nadano mu tytuł Komandora Imperium Brytyjskiego (CBE) w uznaniu jego wkładu w rozwój brytyjskiego przemysłu motoryzacyjnego. Był doradcą brytyjskiego rządu ds. kształcenia zawodowego i transportu zintegrowanego. W roku 2006 Koreańska Akademia Biznesu Międzynarodowego przyznała mu nagrodę Global CEO Grand Prize.

Reilly pełni funkcję zastępcy przewodniczącego rady Seoul International Business Advisory Council (SIBAC), w przeszłości natomiast był przewodniczącym amerykańskiego ośrodka National Center for Asia-Pacific Economic Cooperation (NCAPEC), zaś obecnie jest członkiem amerykańskiej rady APEC Business Advisory Council (ABAC).

###

Informacje dotyczące General Motors: General Motors, jeden z największych producentów samochodów na świecie, sięga korzeniami roku 1908. Główna siedziba znajduje się w Detroit, a firma zatrudnia 209 000 osób w każdym głównym regionie świata i prowadzi działalność w ponad 140 krajach. GM i jej partnerzy strategiczni wytwarzają samochody osobowe i ciężarowe w 34 krajach, prowadząc sprzedaż i serwis tych pojazdów pod następującymi markami: Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, GM Daewoo, Holden, Opel, Vauxhall i Wuling. Największy rynek marki GM to USA, a następnie Chiny, Brazylia, Wielka Brytania, Kanada, Rosja i Niemcy. Spółka zależna od GM, OnStar, jest liderem motoryzacyjnego bezpieczeństwa, zabezpieczenia i informacji. General Motors przejęła operacje General Motors Corporation w dniu 10 lipca 2009 roku, zaś nawiązania do wcześniejszego okresu w tym i innych materiałach prasowych dotyczą operacji prowadzonych przez dawną spółkę General Motors Corporation. Bliższe informacje dotyczące nowej spółki General Motors znaleźć można na stronie http://www.gm.com/.

W Europie GM sprzedaje pojazdy na ponad 40 rynkach. Prowadzi 10 zakładów produkcyjno-montażowych w siedmiu krajach i zatrudnia około 50 000 osób. Bliższe informacje o GM znaleźć można pod adresem http://media.gm.com/content/media/intl/en/news.brand_GM.html oraz http://www.gmeurope.com. Blog GM Europe znajduje się pod adresem http://drivingconversations.com.

###

OSOBY KONTAKTOWE:

Chris Preuss
GM Communications
+1 313 667-3437 tel. Służbowy
+1 313 405-6953 tel. kom.

Johan Willems
GM International Operations Communications
+86 212 899 6417 tel. służbowy
+86 1376 1998 8381 tel. kom.

Dr. Karin Kirchner
GM Europe Corporate Communications
+41 44 828 2518 tel. służbowy
+41 79 605 2557 tel. kom.

Zdjęcia

Zdjęć