Archiwum : 2006

Wiadomości

 

GM w Genewie w 2006 roku: produkty zapewniające radość i wydajność

2006-12-14

• Szczyt: futurystyczny pojazd koncepcyjny Saab Aero X
• Kolejne premiery światowe: Opel GT, Chevrolet Epica i Captiva
• Europejskie debiuty: nowy Cadillac Escalade, koncepcyjny Saab 9-5 Aero BioPower z silnikiem o mocy 310 KM, hybrydowy, dwusystemowy Chevrolet Tahoe

 

Paliwa alternatywne: Dlaczego oszczędności finansowe mogą być przyjazne dla środowiska

2006-12-14

Modele Saab, Opel i Chevrolet napędzane bioetanolem, gazem ziemnym i LPG

Genewa. Inżynierowie GM koncentrują swoje wysiłki nie tylko na stałej optymalizacji silników benzynowych i wysokoprężnych pod względem poziomu zużycia paliwa i niskiej szkodliwości dla środowiska, lecz także na badaniach i rozwoju koncepcji napędów wykorzystujących paliwa alternatywne. General Motors to jeden z przodujących światowych producentów samochodów napędzanych biopaliwem E 85. Obecnie w USA jeździ 1,5 miliona tych pojazdów, zwanych „FlexFuel”, a do końca 2006 roku liczba ta wzrośnie niemal do 2 milionów. Ze względu na fakt, że rynek pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi jest bardzo silnie uzależniony od infrastruktury, różne marki GM oferują modele dostosowane do danych krajów, takie jak Saab 9-5 BioPower (etanol), Opel Zafira 1.6 CNG (gaz ziemny) czy gama modeli Chevroleta (LPG). Nie tylko nie korzystają one z ograniczonych zasobów paliw kopalnych, ale są również tańsze w eksploatacji.

 

Najnowsze samochody koncepcyjne GM: wizje i zwarty design

2006-12-14

Charakterystyczny design mocną stroną wszystkich marek General Motors

Genewa. Dzięki takim nowym modelom jak sportowy Opel GT, Chevrolet Captiva czy futurystyczny koncepcyjny Saab Aero X General Motors (GM) demonstruje podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie (2 – 12 marca 2006 roku) przodującą pozycję swoich marek na rynku nowoczesnych i wyróżniających się designów. General Motors zatrudnia około 1000 konstruktorów w 11 studiach w ośmiu krajach na całym świecie.

 

GM rozwija modele hybrydowe: trzy systemy dla różnych pojazdów w drodze na rynek

2006-12-14

• Hybrydowy Chevrolet Tahoe: dwusystemowy pojazd hybrydowy, oszczędność 25 procent
• Hybrydowy Saturn Vue Green Line: wysoka oszczędność paliwa, niski koszt