Vedení GM doporučilo prodat většinový podíl v Opelu/Vauxhallu konsorciu Magna International / Sberbank

• GM má prodat 55% podíl firmy New Opel konsorciu Magna / Sberbank
• Dohoda o nové vlastnické struktuře znamená „zelenou“ pro New Opel
• Zaměstnanci mají mít ve firmě New Opel podíl 10 %
• Německá vláda podporuje projekt státními zárukami

Zurich.  Společnost General Motors dnes oznámila, že podporuje nabídku od konsorcia společností Magna International Inc. a Sberbank na odkup většinového podílu v automobilkách Opel/Vauxhall.

 

Během následujících týdnů bude dořešeno několik klíčových otázek nutných k dosažení závazných dohod, včetně písemné podpory projektu ze strany odborů. Tato podpora je nutná pro provedení nezbytné restrukturalizace nákladů a ke schválení definitivního finančního příspěvku od německé vlády. Konečné dohody by měly být připraveny k podpisu během několika týdnů a uzavření celé transakce by mělo být provedeno během několika následujících měsíců. V rámci celé transakce konsorcium  Magna/Sberbank koupí 55-procentní podíl ve společnosti New Opel, GM si ponechá 35-procentní podíl a zaměstnancům bude poskytnut podíl 10 procent.

 

„Během posledních dvou týdnů jsme tvrdě pracovali na vyjasňování dosud nezodpovězených otázek a řešení detailů. Výsledky jednání přivedly vedení společnosti GM k doporučení konsorcia Magna / Sberbank," uvedl Fritz Henderson, prezident a generální ředitel GM. „Děkujeme všem stranám zapojeným do tohoto intenzivního procesu - zejména pak německé vládě - za jejich soustavnou podporu, díky níž je možné ustavit tento nový podnik. Rád bych rovněž poděkoval zákazníkům Opel a Vauxhall za jejich vytrvalou přízeň. GM bude nadále se společnostmi Opel a Vauxhall úzce spolupracovat na vývoji a výrobě dalších skvělých aut, jakými jsou Insignia nebo nová Astra."


 

Projekt navrhuje, aby Opel a Vauxhall zůstaly integrovanými součástmi globální vývojové struktury modelů GM, což všem stranám umožní těžit ze vzájemné výměny technologií. Nová vlastnická struktura přemění značky Opel a Vauxhall na štíhlé, výkonné a nezávislé organizace. Současné modelové portfolio a připravované modely Opel / Vauxhall jsou základem budoucího úspěchu.

 

Účast na globálním technologickém vývoji GM a propojení s nákupní strukturou zajišťuje Opelu/Vauxhallu i dalším značkám GM velké úspory. A vozy, které využívají zcela nové technologie pohonu, jako je např. elektřinou poháněný model Ampera, lze na trh uvést pouze spojenými silami.

 

„Společnost GM, která provozuje po celém světě množství společných podniků, již v minulosti prokázala, že tento obchodní model poskytuje tu správnou rovnováhu nezávislosti, inovací a synergických výhod," říká John Smith, viceprezident GM Group.  „Všechny strany budou nyní usilovně pracovat na tom, aby celá transakce byla uzavřena co nejdříve."

 

 

 

Kontakty:

 

Chris Preuss

Office: +1-313-667-3437

Mobile: +1-313-405-6953

 

Karin Kirchner

Office: +41 44 828 25 18

Mobile: +41 79 605 2557

 

Reneé Rashid-Merem

Office: +1 313 665 3128

Mobile: +1313 701 8560

Fotka

Fotky