GENERAL MOTORS EUROPE A IBERDROLA BUDOU ANALYZOVAT MOŽOSTI ROZVOJE INFRASTRUKTURY PRO ELEKTROMOBILY

• Spolupráce firem General Motors Europe a Iberdrola odráží zájem obou partnerů na vývoji elektromobilů, které by – při masovém nasazení – ulehčily ekologii a diverzifikovaly energetickou potřebu v oblasti přepravy osob a nákladů.

• Dokument o spolupráci podepsali Javier Villalba, ředitel španělské obchodní sítě Iberdrola, a Jamal El-Hout, vicepresident General Motors Europe odpovědný za produktové plánování.

Firmy General Motors Europe a Iberdrola podepsaly dohodu o společné přípravě studie proveditelnosti, která má analyzovat technické a marketingové požadavky na dobíjecí infrastrukturu pro elektromobily. Dokument podepsali Javier Villalba, ředitel španělské obchodní sítě Iberdrola, a Jamal El-Hout, vicepresident General Motors Europe odpovědný za produktové plánování.

 

Tato kooperace odráží zájem obou partnerů - lídrů ve svých oborech podnikání - na vývoji elektromobilů, a to zejména elektromobilů s dlouhým dojezdem, jako je např. Chevrolet Volt. Masové nasazení těchto vozů by ulehčilo ekologii a diverzifikovalo energetickou potřebu v oblasti přepravy osob a nákladů.

 

Společnosti GM Europe a Iberdrola již spolupracovaly během významného nadnárodního projektu, týkajícího se elektromobilů, který koordinoval renomovaný výzkumný institut EPRI (Electric Power Research InstituteI) z USA. Tohoto projektu se zúčastnilo dalších 41 elektrotechnických společností z celého světa.

 

Hlavní část studie, která se bude realizovat ve Španělsku a ve Velké Británii, se bude týkat komfortu a bezpečnosti dobíjecích systému elektromobilů z pohledu běžného uživatele. GM a Iberdrola analyzují technické požadavky na umístění dobíjecích zásuvek a konektorů v domácnostech, obytných domech, kancelářích, parkovištích atp. a vytipují optimální způsob měření odběru elektrické energie.

 

V rámci studie obě firmy předpokládají další vývoj technologií elektromobilů, tak, aby bylo zaručeno jejich bezproblémové využívání v každodenním provozu. General Motors Europe a Iberdrola analyzují technologii elektromobilů s dlouhým dojezdem E-REV, resp. její kapacitní možnosti a specifikují podmínky pro dobíjení palubních akumulátorů těchto vozů.

 

Pokud budou závěry studie proveditelnosti vyznívat nadějně byl by to i pro další evropské země významný impulz k masivnější podpoře elektromobilů v běžném životě.

 

Fotka

Fotky